1490778_1001226489904560_6867950841328449661_o

Wiecie gdzie spędzicie tegoroczne Mikołajki? My wiemy i bardzo chcielibyśmy, żebyście pojechali z nami do Kielc! Między 4 a 6 grudnia będziemy gościć na wyjątkowym festiwalu, którego twórcą był przyjaciel Yapy Grzegorz Pecel z Formacji Opowieści Kameralnych. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, bo będzie pierwszą bez jego twórcy. Jednak to, że dalej będziemy się spotykać w Kielcach to najlepszy sposób, żeby pokazać, że o nim pamiętamy. A okazja do spotkania jest wyśmienita, bo program tegorocznego festiwalu zapowiada się rewelacyjnie. Poza Formacją Opowieści Kameralnych na scenie pojawi się Słodki Całus od Buby, Siudma Góra, a także Jerzy Filar. A to przecież nie wszystkie zespoły! Tradycyjnie zaplanowano konkurs, którego laureaci wystąpią podczas sobotniego koncertu galowego prowadzonego przez Bartłomieja Zgorzelskiego. Nie zabraknie też wydarzeń towarzyszących takich jak Jarmark. Z całego serca zapraszamy do Kielc!
Więcej szczegółów na www.przykominku.art.pl

Skomentuj

Nie za bardzo lubimy się chwalić, ale tym razem musimy. Jest nam ogromnie miło, że trzy osoby związane z Yapą odebrały z rąk marszałka województwa łódzkiego odznaczenie „Za zasługi dla kultury polskiej”. Przyznaną przez ministra kultury odznakę otrzymał Olek Grotowski, którego chyba żadnemu bywalcowi Yapy przedstawiać szczególnie nie trzeba; Maciej Mamulski – wieloletni dyrektor Yapy, a obecnie jej dyrektor artystyczny; oraz Mariola Andrzejczak ze Studenckiego Radia „Żak” Politechniki Łódzkiej, której wkład w funkcjonowanie Przeglądu trudno przecenić. Jest nam niezmiernie miło. Gratulujemy i czujemy dumę!

1 komentarz

muszyna2

Obszerna relacja z tegorocznych śpiewanek na antenie Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej w audycji „Za Szybą” w poniedziałek (10.08.2015) o 22:00.

To pewne jak amen w pacierzu! Zawsze, w 2 weekend sierpnia spotykamy się w bazie namiotowej SKPB Łódź w Muszynie. Bez zbędnych owijaczy, bez wrzawy i bez nadmiernego nadęcia – po prostu przyjeżdżamy, żeby razem śpiewać i być razem.

Tegoroczne Śpiewanki będę miały inną formę niż zazwyczaj – mniej formalną i mniej zorganizowaną. Na namiotowej scenie, jak zawsze zaprezentują się znakomite zespoły, jednak tym razem mamy nadzieję na większy udział publiczności w tworzeniu klimatu koncertów. W Muszynie zawsze scena była otwarta i każdy mógł na niej wystąpić. Mamy nadzieję, że tak będzie i w tym roku, a wieczorne koncerty przerodzą się we wspólne śpiewanie do białego rana.

Śpiewanki  to jeden z nielicznych festiwali w Polsce, gdzie granica pomiędzy artystami, a publicznością praktycznie nie istnieje, a koncerty bardziej przypominają wspólne śpiewanie przy ognisku niż występy na estradzie. Śpiewanki w Muszynie to nie tylko wspólne granie i śpiewanie, ale również wspólny weekend w prawdziwej, górskiej bazie namiotowej – bez prądu, z wodą ze strumienia i kamiennym piecem.

Bartłomiej Zgorzelski opowiada o Śpiewankach w Muszynie:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

muszynaNa tegorocznych Śpiewankach wystąpią między innymi:
– Słodki Całus od Buby,
– Siudma Góra
– Celtic Tree
– Bartosz Pelton Zalewski
– Oj tam Oj tam
– Kosztele
– Karol Leszek
– Piotr Andrzejewski
– Cezary Rogalski

TEGOROCZNY TEMAT TO „NA SPORTOWO„.

Więcej zdjęć na profilu Śpiewanek: fb.com//tkmMUSZYNAzlockie

Wydarzenie na FB

Udział w śpiewankach nic nie kosztuje. Trzeba zapłacić jedynie kilka złotych za nocleg na bazie SKPB Łódź (pamiętajcie o namiotach, karimatach i śpiworach).

DOJAZD NA MUSZYNĘ

Do zobaczenia!

Zobacz galerię:

Skomentuj

20110312.232946_jurek_126.IMG_6775Ta wiadomość spadła na nas jak grom z jasnego nieba i równie szybko obiegła całą Polskę. Zespół Na Bani kończy swoją działalność koncertową i na tegorocznej Bazunie po raz ostatni pojawił się na scenie. Grupa w planach ma jeszcze wydanie dwóch płyt, ale na żywo nie będzie już ich można usłyszeć. Dlaczego jest to smutna wiadomość i ile zespół Na Bani znaczył dla muzyki z kręgu krainy łagodności, nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Dość wymienić, że na scenie byli od ponad 20 lat. W tym czasie wydali 3 płyty, nie licząc tych nagranych w ramach projektu „W górach jest wszystko co kocham”, którego byli jednym z filarów. Ich piosenki na stałe weszły do śpiewników i kanonu utworów granych na wszystkich szlakach i przy wszystkich ogniskach. „Nie jestem święty”, „Poezja”, „Wędrowanie” to tylko niektóre z nich. Musimy przyznać, że będzie nam brakowało tych, którzy zawsze byli „Na Bani”. Mamy nadzieję na kolejne spotkania – już w innych okolicznościach i w innych formacjach. Dziękujemy za wszystko i do zobaczenia!

Skomentuj