Trasa 1 – Plecakowa
3 dni przygody, wędrówki i dobrej zabawy.
Na podbój Gorców wyruszymy z Rzek, mijając malownicze polanki zdobędziemy Kudłoń, by następnie odpocząć na noclegu w schronisku pod Turbaczem. Następny dzień zaczniemy od zdobycia tej najwyższej w Gorcach góry, a jako że dalej będzie głównie z górki, to wolnym krokiem, delektując się słoneczną pogodą i pięknymi widokami udamy się w stronę Ochotnicy Górnej- Ustrzyku. Tam wieczorem przy ognisku i dźwiękach gitary spotkamy się z resztą raydowiczów. W niedzielę wszyscy czujący zew przygody i niedosyt chodzenia będą mogli wybrać się na spacer w poszukiwaniu wraku samolotu- Liberatora.
Prowadząca: Ewa Kluska
Trasa 2 – rodzinna
Opcja dla rodzin z dziećmi, którzy chcą się powłóczyć po beztroskich rejonach Gorczańskiego Parku Narodowego razem z Anną Kurczakiem Kustosik. Bazą wypadową będzie PTSM „Ustrzyk” w Ochotnicy Gónej a wycieczki będą kilkugodzinnymi pętlami.
Prowadząca: Anna Kustosik
Trasa 3 – serwisowa (zamknięta)
1 dzień:
Giewont – Sniadanie u Tiffaniego – Kapiel w jeziorze Genewskim – przejazd koleją transyberyjską na nocleg w schronisku „Pod Skałkami”
2 dzień:
Zjazd „tyrolką” w dół kanionu Kolorado – spływ na hipopotamach po Jangcy – krupówki – zejście na wspólny noclego do schroniska „Ustrzyk”
3 dzień
Krótki spacer po księżycu – powrót autokarem do Łodzi
Prowadzący: Erni Księżopolski
Koszt i transport
Wpisowe raydowe kosztuje 90 zł; obejmuje: dwa noclegi, ubezpieczenie, gadżet raydowy, udział w ognisku na zakończeniu. Na Rayd pojedziemy autokarem z Łodzi – szacowany koszt 95 zł (istnieje też oczywiście możliwość dojechania samemu). Dla chętnych będzie możliwość zakupienia koszulki raydowej (25zł).
Kilka słów wyjaśnień dla nowicjuszy
Impreza jest zorganizowana na kształt innych podobnych. Przewodnik NIE JEST OPIEKUNEM i każdy odpowiada za siebie! Odpowiada za to za organizację całego dnia, pokazuje i opowiada o ciekawych miejscach, które spotkacie na szlaku.
Chodzimy po górach od rana do późnego popołudnia z przerwami na jedzenie, podziwianie widoków, odpoczynek i wspólne śpiewogranie. Wieczorem wspólnie przygotowujemy gorący posiłek z zakupionych wcześniej produktów. Po ciepłej kolacji jest ognisko, gitara i śpiewy.
Dobre rady co zabrać:
- Plecak – wygodny, najlepiej z pasem biodrowym, tak żeby nam się wszystko do niego zmieściło (tak około 60 l), nie przesadzajmy z wagą po spakowaniu, bo będziemy go nosić na plecach przez trzy dni.
- Śpiwór – ciepły, bo w połowie kwietnia w górach mogą wystąpić przymrozki
- Karimata
- Wygodne wysokie buty – najlepiej ze skóry, powinny być trochę rozchodzone, aby uniknąć otarć.
- Drugie buty na zmianę – sandały lub trampki
- Ciepły polar lub sweter
- Kurtka nieprzemakalna – jeśli nie posiadamy takowej to foliowa pelerynka
- Kubek, łyżka, nóż
- Latarka – najlepiej „czołówka”
- Skarpety – kilka par, do chodzenia i na zmianę
- Szczoteczkę do zębów, ręcznik
Jedzenie
Weźcie ze sobą suchy prowiant na kanapki (Choć mokry też może się przydać). Jak znalazł będą również czekolady, ciastka w każdej ilości oraz inne maumazje itp.
Na jedzenie „obiadowe” w piątek w standardach turystycznych tzw. glumza wg fantazji przewodnika i uczestników (będzie niewielka zrzuta).
Na zakończeniu każdy uczestnik Raydu dostanie ciepły posiłek.
|
|
|