RaYd

Ja co roku zapraszamy na RaYd poYapowy.
W tym roku wracamy w jedno z naszych ulubionych pasm – Beskid Żywiecki!

RaYd czyli yapowe klimaty w górach

Już za chwilę piosenka turystyczna opanuje całą Łódź, ale nie chcemy się z Wami rozstawiać na długo…

…dlatego zapraszamy Was w Beskid Zywiecki w dniach 12-14.04.2019!

14.04 wszystkie trasy spotkają się w Rycerzowej, gdzie otoczeni górami będziemy mieli okazję do wspólnego śpiewogrania.

Dla kogo?

Dla wszystkich! Jesteś starym wyjadaczem górskim? A może w góry chcesz wybrać się po raz pierwszy? Na RaYdzie każdy znajdzie swoje miejsce, a moc wspomnień do końca życia pozostanie w Waszych głowach. Nie ma na co czekać, czas się zapisać.

Jak się zapisać?

Zapisy trwają od 9 do 31 marca (lub do wyczerpania miejsc). Spieszcie się ponieważ liczba miejsc ograniczona jest pojemnością schroniska.
Prosimy o zgłaszanie się za pomoca ponizszego formularza:

Informacje o ostatecznym terminie wpłat i numerze konta do ich dokonywania prześlemy zainteresowanym osobom pocztą elektroniczną.

Trasa 1 – Plecakowa

3 dni przygody, wędrówki i dobrej zabawy.

Dzień pierwszy:
15 km

W piątek wystartujemy ze Zwardonia czerwonym szlakiem na południe. Wędrując grzbietem granicznym zdobędziemy Wielką Raczę – najwyższy szczyt Worka Raczańskiego. Przy pięknej pogodzie (zamówiona ;)) podziwiać będziemy panoramę gór. Spędzimy czas na opalaniu się i wylegiwaniu na karimatach strategicznie rozłożonych na podszczytowej polanie, by wieczorem przenieść się z odpoczywaniem na nocleg do pobliskiego schroniska.

Dzień drugi:
15 km

Następnego dnia, trzymając się grzbietu granicznego, czerwonym szlakiem powędrujemy w stronę schroniska na Przegibku, gdzie zrobimy sobie zasłużoną przerwę. Dalej, wchodząc najpierw na górę, z pewnym charakterystycznym obiektem, zejdziemy w dolinę Rycerki.  Tam znajdziemy nocleg oraz resztę ekipy rajdowej i wspólnie, przy ognisku, brzdęku butelek i dźwiękach gitary zakończymy ten dzień.

Dzień trzeci:

W zależności od chęci uczestników.

Prowadzący: Ewa Kluska

Trasa 2 – Organizatorska (brak miejsc)

Dzień pierwszy:
12 km

Rycerka – Młada Hora – Rycerzowa Mała – Bacówka PTTK Na Rycerzowej

Dzień drugi:
9 km

Bacówka PTTK Na Rycerzowej – Rycerzowa Wielka – Przełęcz Przegibek – Rycerka Kolonia

Dzień trzeci:

Rycerka Kolonia – Łódź

Prowadzący: Kacper Klepacz

Trasa 3 – Rodzinna

Dzień pierwszy:

Wyjście ze schroniska w Rycerce sciezka przyrodnicza w kierunku Bendoszki Wlk. Jeśli starczy silś- przełęcz Przegibek i powrót do Rycerki.

Dzień drugi:

Wyjście z Rycerki na Wieką Racze,  schronisko i taras widokowy. Powrót tą samą drogą.

Dzień trzeci:

Spacer doliną wzdłuż potoku Ciapkow.

Prowadzący: Anna „Kurczak” Kustosik

Koszt i transport

Wpisowe raydowe kosztuje 110 zł; obejmuje: dwa noclegi, ubezpieczenie, gadżet raydowy. Koszt uczestnictwa dziecka na trasie rodzinnej to 60 zł. Na Rayd pojedziemy autokarem z Łodzi – szacowany koszt 100 zł (istnieje też oczywiście możliwość dojechania samemu). Planowana godzina wyjazdu z Łodzi 00:30 12.04.2019 r. z parkingu pod „Sukcesją”, powrót 14.04.2019 r. w godzinach wieczornych. W przypadku gdy któryś z uczestników chciałby dosiąść się „po drodze” do autokaru prosimy o zasygnalizowanie tego kierownictwu RaYdu. Dla chętnych będzie możliwość zakupienia koszulki RaYdowej (25zł).

Kilka słów wyjaśnień dla nowicjuszy

Impreza jest zorganizowana na kształt innych podobnych. Przewodnik NIE JEST OPIEKUNEM i każdy odpowiada za siebie! Rolą przewodnika jest organizacja dnia, snucie opowieści o ciekawych miejscach napotkanych po drodze i stworzenie przyjemnej atmosfery dla wszystkich uczestniczących w RaYdzie.

Chodzimy po górach od rana do późnego popołudnia z przerwami na jedzenie, podziwianie widoków, odpoczynek i wspólne śpiewogranie. Wieczorem przygotowujemy gorący posiłek z zakupionych wcześniej produktów.

Co zabrać:

 • Plecak – wygodny, najlepiej z pasem biodrowym, tak żeby nam się wszystko do niego zmieściło (tak około 60 l), nie przesadzajmy z wagą po spakowaniu, bo będziemy go nosić na plecach przez trzy dni
 • Śpiwór – ciepły, bo w połowie kwietnia w górach mogą wystąpić przymrozki
 • Karimata (element nieobowiązkowy, w każdym ze schronisk śpimy na łóżkach, karimata przyda się jednak w czasie postojów w trakcie wędrówki)
 • Wygodne wysokie buty
 • Drugie buty na zmianę
 • Ciepły polar lub sweter
 • Kurtka nieprzemakalna
 • Kubek, łyżka, nóż
 • Latarka – najlepiej „czołówka”
 • Skarpety – kilka par, do chodzenia i na zmianę
 • Szczoteczkę do zębów, ręcznik

Kierownictwo rajdu:
Kacper Klepacz, Igor Kotyło
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres rayd@yapa.art.pl

Copyright © 2019 OSPPT YAPA. All rights reserved. | See Privacy Policy.