44 i 2/3. OSPPT Yapa

I znów epidemia pokrzyżowała nam plany. Znów nie będziemy mogli spotkać się „na żywo”. Mamy jednak nadzieję, że to ostatni raz! I mamy nadzieję, że mimo wszystko dołączycie do nas w tym roku przed własnymi ekranami. Kolejna wirtualna YAPA zagra 19 i 20 marca 2021.

Yapa 2021

W czasie epidemii proponujemy Wam spotkanie wirtualne. YAPA 44 i 2/3 to dwa koncerty, które pozwolą choć trochę poczuć klimat największego w Polsce festiwalu piosenki studenckiej. Pierwszy z nich nadamy w piątek 19 marca, z dobrze znanego miejsca – z klubu festiwalowego Cotton. Zagrają na nim zespoły na żywo, a także zespoły konkursowe, które swoje występy nagrają wcześniej. Z kolei w sobotę 20 marca zaprosimy Was na transmisję ze studia im. Henryka Debicha w Radiu Łódź, gdzie zagrają Yapowe gwiazdy. Transmisje będą udostępnione bezpłatnie na naszej stronie www, a także na profilu na Facebooku i naszym kanale na YouTube.

YAPA to największe takie wydarzenie w Polsce i jeden z najstarszych festiwali muzyki turystycznej i studenckiej w kraju. Jego początki sięgają lat 70., kiedy w głowach członków Studenckiego Klubu Turystycznego „PŁazik” Politechniki Łódzkiej zrodził się pomysł przeniesienia górskiego klimatu do Łodzi. Od tamtego czasu YAPA wpisuje się w kalendarz jako jedna z najważniejszych imprez kulturalnych zarówno w Łodzi jak i w Polsce. Zmiany miejsc organizacji imprezy, wyzwania związane z rozwijającą się techniką estradową i z dostępnymi środkami przekazu, a wreszcie zmiana ustroju Państwa nie przeszkodziły w organizowaniu kolejnych edycji. YAPA zaczęła żyć własnym życiem, zdobywając popularność w środowiskach akademickich, turystycznych i harcerskich w całej Polsce.

Dzisiejsza YAPA w niewielkim stopniu przypomina jednak klimat lat 70. Teraz to duży festiwal, w którego organizacji uczestniczy ponad 100 wolontariuszy (członków SKT „PŁazik”, Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej i Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Łodzi).

Dzisiaj, aby zadowolić publiczność, nie wystarczy już improwizacja z gitarą. Na scenie występują zespoły w pełnym składzie, z piosenkami profesjonalnie aranżowanymi i wydawanymi na płytach, obsługiwane przez najlepszych techników. Kilkadziesiąt godzin koncertów transmitowanych jest na żywo w internecie, a także za pośrednictwem Studenckiego Radia Żak. Tym, którzy zdecydują się na przyjazd do Łodzi, organizatorzy oferują bezpłatne noclegi. Informacja na temat rezerwacji noclegów dostępna jest na stronie festiwalu w zakładce „Noclegi”.

YAPA to też miejsce dla artystów stawiających pierwsze kroki na scenie. To właśnie z ich udziałem co roku odbywa się koncert konkursowy, w którym kiedyś zaczynały takie zespoły, jak Stare Dobre Małżeństwo, Wolna Grupa Bukowina czy EKT Gdynia. Zgłoszenia organizatorzy przyjmują do 27 lutego.

Archiwalne yapowe serwisy WWW:
2020 – 2019  2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001

Copyright © 2020 OSPPT YAPA. All rights reserved. | See Privacy Policy.