Kto poprowadzi koncerty?

Łatwego zadania to oni nie mają! Sprawdźcie, kto poprowadzi tegoroczne koncerty. Jedno jest pewne – dogadacie się.

Krzysztof „Lumbago” Górski – piątkowy koncert wieczorny

Być może to jedyny konferansjer tegorocznej YAPY (i nie tylko tegorocznej), który potrafi ugotować kilka ton jedzenia dla kilku tysięcy ludzi, ale to nie ze względu na jego Teatr kulinarny zaprosiliśmy go do prowadzenia piątkowego koncertu. Od kilku lat jest podróżnikiem i fotografem. Wieloletni juror YAPY, niegdyś związany z zespołem Bez Jacka. Jak poprosiliśmy jedną z jego znajomych o powiedzenie kilku słów o nim to stwierdziła bez zastanowienia „młody, dowcipny, przystojny”. No to wiemy, kogo się spodziewać!

Krzysztof Zimoch – sobotni koncert konkursowy

Z zawodu dziennikarz radiowy (z zamiłowania też), swoje pierwsze kroki stawiał oczywiście w Studenckim Radiu Żak Politechniki Łódzkiej. Prowadząc koncert na YAPIE nigdy nie powtórzył wyczynu ze studia yapowego ze zjedzeniem cebuli przy kamerach – może to dobrze. Jego fikołka oceniamy całkiem nieźle (pewnie wolałby tego uniknąć, ale spokojnie możecie w tym roku prosić o więcej). Kiedyś stwierdził, że kocha yapową publiczność za najlepszą atmosferę, która mu się kiedykolwiek udzieliła, ale trzeba przyznać, że on też potrafi zarazić publiczność yapową atmosferą.

Bartłomiej Zgorzelski – sobotni koncert wieczorny

Yapową publiczność szanuje i podziwia. Jak nikt potrafi z nią rozmawiać i przede wszystkim wspólnie śpiewać oraz zachęcać do pokazywania emocji, których przecież na YAPIE nie brakuje. Jest radość, wzruszenie, czasem smutek i nostalgia. To wszystko Bartek czuje jak nikt inny. Pamiętacie yapowe wykonania „Lokomotywy”, „Ptasiego radia”, „Wytrzymałości materiałów”? Nigdy do końca nie wiemy, czym nas zaskoczy. A czasem nie musi zaskakiwać – z YAPĄ jest związany od wielu lat i wystarczy, że na scenie prowadząc koncert jest sobą – tylko tyle, albo aż tyle.

Łukasz Przywara i Ryszard Gawroński – niedzielny koncert laureatów

To duże zaskoczenie, że jednak nie poprosili ich w tym roku o poprowadzenie Gali rozdania Oskarów. Może to dlatego, że byliśmy pierwsi i w tym czasie juz przygotowywali się do prowadzenia niedzielnego koncertu. Nie ma drugiej takiej audycji jak ich „Ryneczki kontra markety” na antenie Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej. „Parówki kontra hummus”, „Ziemniaki kontra bataty”, „Części zdania kontra wzory skróconego mnożenia” to tylko niektóre z ich ostatnich pojedynków. Pewnie zatem ich obecność na YAPIE już bez żadnych wątpliwości pomoże rozstrzygnąć Wasz ewentualny dylemat typu – odsypiać noc w Cottonie czy iść na niedzielny koncert.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2019 OSPPT YAPA. All rights reserved. | See Privacy Policy.