Yapowe powroty

Koncertów tych artystów próżno szukać w sieci. Przed epidemią także nie występowali często. Tym bardziej jest nam miło, że przyjęli zaproszenie na tegoroczną Yapę. Mowa o Pawle Orkiszu i Grzmiącej Półlitrówie.

Paweł Orkisz

To autor niezliczonych turystycznych i żeglarskich przebojów. Przechyły, czy Piosenkę z szabli znacie na pewno. Ale Paweł Orkisz to też wspaniały interpretator twórczości Nohavicy, Okudżawy, czy Cohena, których utwory również kocha łódzka publiczność. Swojego czasu redagował śpiewniki popularne w studenckim środowisku krakowskim, więc piosenek w repertuarze ma naprawdę dużo, a pierwsze nagrody na YAPIE, Bazunie, czy Giełdzie w Szklarskiej Porębie zdobywał od końca lat 70-tych. Lubi śpiewać z publicznością, a publiczność kocha śpiewać z nim. Mamy więc nadzieję, że zaśpiewacie razem z nim, mimo że koncertu wysłuchacie przed ekranami.

Grzmiąca Półlitrówa

To jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych zespołów z kręgu piosenki studenckiej. Co ważne – od lat związany z Łodzią i Yapą. Do ich największych przebojów należą dobrze znane piosenki –  Barman , 33 zawody, czy Studia. Co ciekawe! Ich piosenka Apartament 432 opowiada o pokoju w 4. akademiku, gdzie od lat znajduje się siedziba Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej – jednego ze współorganizatorów Yapy. Na łódzkim Przeglądzie swoje pierwsze kroki stawiali jeszcze w latach 80. W 1987 zdobyli nagrodę publiczności i to właśnie od tego momentu łódzka publiczność ich uwielbia.

1 komentuj
  1. .
    . says:

    Znamy,znamy,Posłuchamy i zapewnenie tylko. Bardzo dobre wieści,szczególnie cieszy mnie występ Grzmiącej,ale Pawła też. No i te pomarańcze i mandarynki…Zdrowia życząc,powodzenia,pozdrawiam.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2020 OSPPT YAPA. All rights reserved. | See Privacy Policy.