Zapraszamy na Rayd. W tym roku będziemy wędrować po Beskidzie Wyspowym i Gorcach w dniach 14-16 kwietnia 2023.

Rayd czyli yapowe klimaty w górach

Już za chwilę piosenka turystyczna opanuje całą Łódź, ale nie chcemy się z Wami rozstawiać na długo…

…dlatego zapraszamy Was w Gorce i Beskid Wyspowy w dniach 14-16.04.2023!

15.04 wszystkie trasy spotkają się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Mszanie Dolnej, gdzie otoczeni górami będziemy mieli okazję do wspólnego śpiewogrania przy blasku ogniska.

Dla kogo?

Dla wszystkich! Jesteś starym wyjadaczem górskim? A może w góry chcesz wybrać się po raz pierwszy? Na Raydzie każdy znajdzie swoje miejsce, a moc wspomnień do końca życia pozostanie w Waszych głowach. Nie ma na co czekać, czas się zapisać.

Jak się zapisać?

Zapisy zostaną uruchomione 8 marca o godzinie 16:00 za pomocą formularza online i potrwają trwają do 20 marca, bądź do wyczerpania miejsc. Spieszcie się ponieważ liczba miejsc ograniczona jest pojemnością schronisk.

LINK DO ZGŁOSZEŃ (https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=v0JFlU5jREKbdZgaoVJ3VmZaY-bfVBJEiHXyVejNZNJUNVNGQzNRTkowSkJJTE82Mk9WQkgyTTJMUy4u)

Trasa Plecakowa
Dzień 1 – piątek
Po przyjemnej podroży busem wysiądziemy w Myślenicach i po krótkim rozpoznaniu pobliskich sklepów ruszymy szlakiem MSB (Mały Szlak Beskidzki) w stronę górek o nietypowych nazwach jak Uklejna i Śliwnik. Naszym celem będzie schronisko PTTK Kudłacze. Tam spędzimy nasz pierwszy nocleg. W schronisku będzie możliwość zamówienia sobie ciepłego obiadu oraz ugaszenia pragnienia po całodniowej wędrówce.

Dzień 2 – sobota
Po wspólnie zrobionym śniadaniu ruszymy dalej czerwonym szlakiem w stronę Lubomira (904 m n.p.m), żeby posłuchac paru ciekawostek o Obserwatorium Astronomicznym im. Tadeusza Banachiewicza oraz odpowiedzieć na pytanie czy faktycznie zdobyliśmy szczyt zaliczany do Korony Gór Polskich 🙂 i powędrujemy w stronę Kasiny Wielkiej żeby załapać się na bus do Mszany. Jeżeli jednak grupa okaże nadludzkie siły, to może pokusimy się o przejście do Mszany górami. A w Mszanie będzie czekała na nas 2 trasa, z którą wspólnie przygotujemy glumzę 🙂 Bo rajd bez niej, to nie rajd.

Dzień 3 – niedziela
Jak zawsze niedziela to dzień pełen niespodzianek, więc i niech teraz tak pozostanie.
Prowadzący: Ewa Janakiewicz SKPB Łódź

Trasa Serwisowa
Dzień 1 – piątek
Zmęczeni śpiewami w autobusie pojedziemy nim nieco dalej. Ciekawskim zdradzamy że wysiądziemy w okolicach Rabki Zdrój. Każdy kto zna serwisową turystykę wie że nie możemy wyjawić Wam całości walorów czekającej na Was w piątek trasy… Ale dajemy słowo serwisu że na pewno dacie radę dotrwać do wieczora. Każdy kto zechce może zdobyć szczyt bez wątpliwości zaliczany do Korony Gór Polskich (w przeciwieństwie do uczestników trasy plecakowej :P). Noc spędzimy na całonocnych śpiewankach w schronisku PTTK na Starych Wierchach.

Dzień 2 – sobota
Błądząc wśród kniei popędzimy na spotkanie pozostałym trasom, ażeby wspólnie kontynuować poyapowe śpiewanie w płazikowej rodzinie. Nie zapomnijcie się wykazać w konkursach, ot choćby w plebiscycie na najbardziej niepotrzebny gadżet… Tego wieczora zapewniamy wspólne jedzonko.

Dzień 3 – niedziela
Powrót do Łodzi
Prowadzący: Radek Jankowski SKT PŁazik

Trasa Rodzinna (zamknięta, dla organizatorów)
Prowadzący: Patrycja Krauzowicz SKT PŁazik

Koszt i transport

Wpisowe raydowe kosztuje 140 zł obejmuje: dwa noclegi, ubezpieczenie, gadżet raydowy, udział w ognisku i ciepły posiłek na zakończeniu. Na Rayd pojedziemy wspólnym transportem z Łodzi, wyjazd w piątek ok. godziny 5 rano z kampusu Politechniki Łózkiej. Koszt wspólnego transportu to 150 zł (istnieje też oczywiście możliwość dojechania samemu). Dla chętnych będzie też możliwość zakupienia koszulki raydowej w cenie 40 zł. Prosimy o wpłatę wpisowego na konto: 07 1140 2004 0000 3102 8086 1748 Mapet Pelc. Prosimy o wpłatę w przeciągu 3 dni od wysłania formularza, dopiero dokonanie wpłaty jest gwarancją miejsca na raydzie.

Kilka słów wyjaśnień dla nowicjuszy

Impreza jest zorganizowana na kształt innych podobnych. Prowadzący NIE JEST OPIEKUNEM i każdy odpowiada za siebie! Odpowiada za to za organizację dnia i stworzenie przyjemnej atmosfery, pokazuje i opowiada o ciekawych miejscach, które spotkacie na szlaku.

Chodzimy po górach od rana do późnego popołudnia z przerwami na jedzenie, podziwianie widoków, odpoczynek i wspólne śpiewogranie. Wieczorem wspólnie przygotowujemy gorący posiłek z zakupionych wcześniej produktów. Po ciepłej kolacji jest ognisko, gitara i śpiewy.

RaYd

Co zabrać:

 • Plecak – wygodny, najlepiej z pasem biodrowym, tak żeby nam się wszystko do niego zmieściło (tak około 60 l), nie przesadzajmy z wagą po spakowaniu, bo będziemy go nosić na plecach przez trzy dni
 • Śpiwór – ciepły, bo w połowie kwietnia w górach mogą wystąpić przymrozki
 • Karimata (element nieobowiązkowy, w każdym ze schronisk śpimy na łóżkach, karimata przyda się jednak w czasie postojów w trakcie wędrówki)
 • Wygodne wysokie buty
 • Drugie buty na zmianę
 • Ciepły polar lub sweter
 • Kurtka nieprzemakalna
 • Kubek, łyżka, nóż
 • Latarka – najlepiej „czołówka”
 • Skarpety – kilka par, do chodzenia i na zmianę
 • Szczoteczkę do zębów, ręcznik
 • Suchy prowiant na kanapki

Kierownik rajdu:
Mapet Pelc
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres rayd@yapa.art.pl

Copyright © 2020 OSPPT YAPA. All rights reserved. | See Privacy Policy.