Werdykt Jury

48. Ogólnopolskiego Studenckiego Przeglądu Piosenki Turystycznej

YAPA 2023

Jury w składzie:

Tomasz Borkowski, Jacek Daszyński, Krzysztof Górski „Lumbago”, Tomasz Jarmużewski, Beata Jelonek, Krzysztof Jurkiewicz (przewodniczący), Paweł Kowalski, Marek Sztandera, Magda Turowska i Mariusz Ziółkowski „Rosół”

w trakcie wyjątkowo krótkich i zaskakująco zgodnych obrad, zauważyło bardzo wyrównany poziom wykonawców. Z przyjemnością stwierdzamy też, że poziom występów konkursowych w tym roku był bardzo wysoki.

Jury zwróciło też uwagę na dużą ilość młodych artystów próbujących swoich sił w tak wymagającym jak YAPA konkursie – zjawisko to świetnie rokuje na przyszłość. Z zadowoleniem zauważamy też obecność grup harcerskich.

W wyniku obrad Jury postanowiło przyznać:

  • pierwsze miejsce Hani Czajkowskiej
  • drugie miejsce ex-aequo zespołom Spotkanie Na Szczycie i Pojazzia
  • trzecie miejsce zespołowi W Międzyczasie

Jury przyznało także wyróżnienia grupom:

  • Kapitan Thorn
  • Kilka Czułości
  • Szumiłąka

Nagrodę imienia Andrzeja Koczewskiego otrzymuje duet Ignac i Robert.

Kapituła nagrody imienia Małgosi Zwierzchowskiej przyznała nagrodę Annie Kamińskiej z zespołu Kilka Czułości.

Nagrodę Publiczności otrzymuje Nos w Kajak.

Dodatkowo Jury, nie mając możliwości przyznawania kolejnych nagród i wyróżnień, zauważyło i doceniło występ i niezwykle ważny przekaz płynący z piosenek zespołu Game Over.

Poza strefą medalową, wyjątkowo zgodnie, pragniemy pogratulować konferansjerowi koncertów konkursowych – Grzegorzowi Jimmiemu Makowskiemu, który przeniósł konkursową konferansjerkę na nowy, wysoki poziom.

Na tym werdykt zakończono.

Nominacje i zaproszenia:

Nominację na Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie otrzymuje zespół Kilka Czułości.

Zaproszenie na 56. Ogólnopolską Giełdę Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie otrzymują Kilka Czułości, Ignac i Robert, Atawizm oraz cała Publiczność YAPY.

Nominację na 51. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej BAZUNA 2023 otrzymują Hania Czajkowska i Nos w Kajak.

Nominację na Bakcynalia Epidemia Piosenki Turystycznej otrzymuje ZHP Hufiec Głowno i zespół PoJazzJa.

Nagrodę SKPB Łódź (dwutygodniowy pobyt na dowolnej bazie SKPB Łódź oraz zaproszenie do występu na festiwalu TKM Śpiewanki w Muszynie) otrzymuje Szumiłąka.

Copyright © 2020 OSPPT YAPA. All rights reserved. | See Privacy Policy.