Pełny program Yapy

Przed przyjazdem na Yapę warto spojrzeć w program, który w całości zaprezentowaliśmy na naszej stronie.

Oczywiście o większości zespołów, które wystąpią jako gwiazdy wiecie już od jakiegoś czasu, ale warto zerknąć również na wykonawców konkursowych. Do konkursu dostało się aż 19 (18 z kwalifikacji i jeden z nominacji z innego festiwalu).

Wśród gwiazd na pewno warto zwrócić uwagę na występ Lubelskiej Federacji Bardów. Na Yapie będzie obchodziła 20. jubileusz swojego istnienia. Dlatego właśnie ich koncert będzie nieco dłuższy niż zwykle. Jesteśmy jednak pewni, że ze sceny, będę można usłyszeć nie tylko nowe utwory, ale też największe hity.

Na Yapie nie zabraknie oczywiście także premier. Swoją najnowszą płytę zaprezentuje Tomek Lewandowski. Jego krążek „5/12/2018” to zapis zeszłorocznego koncertu w krakowskiej Piwnicy pod Baranami.

Wyjątkowo interesujący będzie na pewno koncert Domu o Zielonych Progach, już w piątek. Nie tylko dlatego, że zespół wraca na Yapę po kilku latach przerwy. Również dlatego, że pojawi się w wyjątkowym składzie. Będziecie mogli w nim usłyszeć śpiew Moniki Madej, znanej z pierwszego składu zespołu, który pamięta jeszcze Yapę 2003.

Jak zwykle na Yapie nie tylko koncert nocny będzie wyjątkowy. O mocno teatralne i aktorskie brzmienie piosenek zadba Teatr Piosenki Młyn, który na scenę, już jako gwiazda, wyjdzie podczas sobotniego koncertu konkursowego. Z kolei zakończenie festiwalu upłynie pod znakiem bardów, bo obok laureatów zagrają również Daniel Gałązka i uwielbiany przez publiczność Leszek Kopeć.

Szczegóły programu możecie znaleźć TUTAJ.

1 komentuj

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2019 OSPPT YAPA. All rights reserved. | See Privacy Policy.