Yapa 2019: Bardowie z Lublina

Miłośnicy Lubelskiej Federacji Bardów z pewnością będą wyjątkowo zadowoleni z tegorocznego koncertu nocnego! Grupa, która jest absolutnym zjawiskiem na scenie piosenki poetyckiej, zagra właśnie na Yapie, prezentując swoje najbardziej znane utwory, a także repertuar z nowej płyty.

Lubelska Federacja Bardów to jedna z najważniejszych formacji piosenki poetyckiej w Polsce. Przypominają piwnicę artystyczną, w której jest wielu autorów, kompozytorów, jak i wykonawców.

Lubelska Federacja Bardów

Czerpią inspiracje z najróżniejszych źródeł, począwszy od muzyki klasycznej, poprzez współczesny rock i pop, aż po kulturę kresową i folklor. Ktoś kiedyś napisał o nich „Występy LFB wyglądają najczęściej tak jak spotkania w grupie przyjaciół, to znaczy, że nie ma ścisłego podziału na scenę i widownię. Mogą śpiewać wszyscy i najczęściej śpiewają”.

Na Yapie pojawiali się już kilkukrotnie, zarówno jako cała formacja, jak i poszczególni jej muzycy. W zeszłym roku wyjątkowy koncert dał bardzo lubiany przez łódzką publiczność Marek Andrzejewski, a dwa lata temu, w 2017 roku, Federacja uświetniła koncert poświęcony Bobowi Dylanowi, przedstawiając swoje interpretacje jego piosenek.

Podczas tegorocznego festiwalu, część koncertu nocnego, w sobotę, będzie całkowicie poświęcona Federacji.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2019 OSPPT YAPA. All rights reserved. | See Privacy Policy.