EKT Gdynia i Teatr Piosenki Młyn

YAPA coraz bliżej! Dlatego przedstawiamy kolejnych wykonawców – mamy nadzieję, że podobnie jak my cieszy Was obecność EKT Gdynia i Teatru Piosenki Młyn na tegorocznej yapowej scenie!

Teatr Piosenki Młyn na pewno kojarzycie z zeszłorocznej YAPY, gdzie zajęli drugie miejsce. No i trzeba przyznać, że mają na swoim koncie także inne wyróżnienia oraz nagrody na festiwalach i przeglądach (my mamy nadzieję, że tę yapową nagrodę wspominają jednak najmilej). Tworzą piosenkę literacką, poetycką, kabaretową oraz amatorskie spektakle teatralne. Przyjadą do nas z Hrubieszowa, gdzie założyli swoją grupę 12 lat temu. Niebanalne teksty, dobra muzyka, zabawne komentarze – tego wszystkiego możecie się spodziewać po ich występie.

Zaczęli grać w 1986 roku i twierdzą, że mają już „swoje lata”. W trakcie ich koncertów trudno to zauważyć, bo energii im nie brakuje. Twórczość zespołu EKT Gdynia to piosenki turystyczne, ballady i oczywiście piosenki żeglarskie, no bo pamiętajmy, że to w końcu jeden z najlepszych i najpopularniejszych zespołów szantowych w Polsce. Często wspominają zmarłego już 8 lat temu Messalinę: Staramy się wypełnić pustkę po nim , choć jest to bardzo trudne o ile wręcz nie niemożliwe – napisali na swojej stronie internetowej. 24 lutego, Morze moje morze, Nie sprzedawajcie swych marzeń – którą ich piosenkę najbardziej lubicie?

Pamiętacie występ EKT Gdynia z 2011 roku? Bo my tak!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2019 OSPPT YAPA. All rights reserved. | See Privacy Policy.