Mikroklimat i Leszek Kopeć na YAPIE 2019

Nie ma co owijać w bawełnę. Poczytajcie o kolejnych wykonawcach, którzy wystąpią na tegorocznej YAPIE. Cieszymy się, że Mikroklimat i Leszek Kopeć będą z nami (albo bardziej z Wami).

Leszek Kopeć

Chcę biec do ludzi, którzy wiedzą jak dziś jeszcze można trwać. Chcę mocno wierzyć w to, że jeszcze z głębi siebie mogę coś dać – to tekst kolejnego wykonawcy tegorocznej YAPY. Jedno wiemy na pewno – właśnie takich ludzi Leszek Kopeć za każdym razem spotyka na naszym łódzkim przeglądzie. Za rok minie 30 lat odkąd został laureatem nagrody grand prix. Od tego czasu napisał tyle piosenek, że na pewno będzie okazja do wspólnego śpiewania. Rok wcześniej zaczął prowadzić w Radiu Wrocław audycję „Muzyczna cyganeria”, poświęconą głównie piosence autorskiej, piosence poetyckiej oraz piosence turystycznej. Być może jeśli spotkacie Leszka na YAPIE będziecie mogli zapytać, jak to się stało, że ślusarz z zawodu został poetą, muzykiem i radiowcem.

Mikroklimat

Do tej pory wspominamy ich świetny występ na YAPIE 3 lata temu. O swoich początkach w latach 70-tych mówią jako o prehistorii, występowali nawet wtedy pod nazwą… „Leniwe pierożki”. Jak wiele grup znajomych w tamtym czasie jeździli na YAPĘ, Giełdę Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie, czy Bazunę. Często występowali z Naszą Basią Kochaną, czy Jurkiem Filarem. Grupa Mikroklimat powstała w 1994 roku, stali się znani między innymi z programu Muzyczna Kraina Łagodności. „Jako zespół gramy piosenki balladowe, piosenki w których można znaleźć elementy jazzu, bluesa, muzyki folkowej. Nasza specjalność to piosenka pozytywna” – piszą na swojej stronie. Zanim pojawią się na yapowej scenie przypomnijcie sobie prosty tekst Edwarda Stachury – pamiętacie? Jeśli Ty dasz mi trochę, ja dam Ci dużo…

1 komentuj
 1. Yapa...nic dodać
  Yapa...nic dodać says:

  Tyyle lat…za młoda na zapomnienie za stara na bycie na Yapie.
  Powodzenia i świetnej zabawy choć nie ma tylu wykonawców
  ..i teraz Jurka.
  Ale…studenckie lato tkwi w starych sercach.
  I…sru !

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2019 OSPPT YAPA. All rights reserved. | See Privacy Policy.